-

hrabiaeryk : Zawodowy kotrrewolucjonista, który prowadzi kulturową partyzantke na ruinach cywilizacji.

Ostania msza w największym kościele w Dublinie

W najbliższą niedziele (07/10/2018) o godzinie 11:00 odbędzie się ostatnia masz w największym kościele w Dublinie.

Kościół został otwarty w 1967 roku w dzielnicy Dublina Finglas West roku i mógł pomieścić nawet 3500 tysiąca osób.

Kościół Zwiastowania zostanie przebudowany. Zmniejszona będzie jego część sakralna, a w miejscu dotychczasowej przestrzeni mają zostać stworzone kawiarnie, biura i dom starców.

Bezpośrednim powodem takiej decyzji była spadająca liczba wiernych i koszty utrzymania tego budynku, dlatego archidiecezja dublińska w porozumieniu z władzami miasta Dublin postanowiła przebudować ten kościół.

tagi: irlandia dublin cywilizacja

hrabiaeryk
7 października 2018 00:20

Komentarze:

K-Bedryczko @hrabiaeryk
7 października 2018 01:04

Bieda.

krzysztof-laskowski @hrabiaeryk
7 października 2018 01:37

Publiczność najwyraźniej znudziła się nową ewangelizacją prowadzoną w tym kościele, woli zażywać rozrywek gdzie indziej.

Amaro @hrabiaeryk
7 października 2018 03:13

Przypomniał mi się wykład o Pelanowskiego "Być jak Samaria". Rozważał listy św Jana do siedmiu kościołów Azji, które już nie istnieją.

gabriel-maciejewski @hrabiaeryk
7 października 2018 08:02

Misja bez czynności praktycznych czyli bez pomagania, bez budowania, bez pisania, bez działania w ogóle nie jest misją...chyba. Jeśli do tego nie ma charyzmatycznego kapłana, a jedynie jakiś instruktor przed ołtarzem, to koniec

gorylisko @gabriel-maciejewski 7 października 2018 08:02
7 października 2018 09:39

hmmm nie wiem czumu ale odnoszę wrażenie, że trafileś pan w samo sedno... ok wiem, dzień bez podgumowania się szefowi to dzień stracony...ale co wtedy kiedy szef ma rację ;-) dlatego módłmy się o więcej kaplanów którzy mają tą iskrę bożą...wtedy, żadne lgbt czy marksizm nie będzie w stanie przemóc chrześcijańskiiej Europy

DWiant @hrabiaeryk
7 października 2018 09:46

No.... i Kler w irlandzkich kinach..... Jestem więcej niż pewny że publiczność dopiszę. Pierwszy seans w Waterfordzie.

raven59 @gorylisko 7 października 2018 09:39
7 października 2018 09:47

Właśnie wróciłem z comiesięcznego spotkania Apostolstwa Modlitwy i Żywego Różańca, ojciec Proboszcz powiedział, że w tym roku do nowicjatu Ojców Jezuitów wstąpił w tym roku 1 (jeden) kandydat, gdy on wstępował w 1981 roku - wstąpiło wtedy 25.

Módlmy się o powołania kapłańskie.

krzysztof-laskowski @raven59 7 października 2018 09:47
7 października 2018 10:25

Ale ogólnoświatowy spadek liczby powołań wiąże się z tym, jakiego typu treści nauczane są w seminariach.

pink-panther @hrabiaeryk
7 października 2018 13:49

Czyli kościół przekształca się w "kaplicę przy...". Znamienne.

Matka-Scypiona @raven59 7 października 2018 09:47
7 października 2018 15:09

Sparafrazuje św ojca Pio. Lepszy jeden żarliwy niż 100 byle jakich. Ale modlić się należy o święte powołania katolickie tak kaplanskie jak i zakonne

bolek @raven59 7 października 2018 09:47
7 października 2018 17:09

"Liceum na terenie Parafii, uczniów ok. 400, na katechezę uczęszcza ok. 80 uczniów."

Ja napiszę taką małą "herezję" ale co mi tam. Chodzi to za mną od jakiegoś czasu.

Otóż, odnoszę wrażenie, że okąd Religia wróciła do szkoły to spadła jej "ranga". Na początek siostry i księża zostali powoli wyparci przez świeckich katechetów. Potem wprowadzono jakiś suplement w postaci etyki czy czegoś podobnego. Prowadzący traktują przedmiot per noga puszczając jakieś filmy itp Jeszcze w gimnazjum czy teraz podstawówce jest frekwencja to już w liceum młodzież może sama zrezygnować i jest jak jest.

Maryla-Sztajer @hrabiaeryk
7 października 2018 18:29

Mam w zasięgu długiego spaceru osiedle nowe, takie pół bloki, pół domki. Nikt tam nie przyjmuje księdza z parafii. .po kolędzie. Ani jedno mieszkanie. Czy chodzą gdzieś do kościoła , czy dzieci na religię?

.